google-site-verification=8UoeK8L-Q7HPqiojsxHbtCHmop1J-QiAnAZb2RtFcXE

Sezono naujiena - flamenko šokio spektaklis "SVAJONĖS"

"Madam" premjera: apie pasirinkimą būti savimi.

"Užburiantys ir įtraukiantys pasirodymai!.."

Kiek sveria Sandros suknia su uodega?

Jei reiktų nupiešti flamenko šokėją, didelė tikimybė, kad ji vilkėtų suknelę su ilga uodega. Bata de cola (isp. suknia su uodega) – vienas iš neatsiejamų flamenko šokio elementų, kuris pastaruoju metu po truputį dingsta iš scenų dėl sudėtingos atlikimo technikos ir jos suvaldymo, o gal ir dėl moterų šokimo stiliaus pokyčio.

 

 Istorikai nesutaria dėl datų, tačiau preliminariai jau 18 a. pabaigoje, ispanų čigonės, norėdamos „pritempti“ flamenko meną į aukštuomenės lygį (kadangi pirmiausia tai buvo „žemojo sluoksnio“, t. y. čigonų, prasimanymas), pradėjo kopijuoti Prancūzijos bei Ispanijos damų suknias su uodegomis ir pritaikė jas flamenko šokiui.

 

Dėl audinių kokybės ir skurdaus asortimento anuomet bata de cola suknios sverdavo keliasdešimt kilogramų. Tačiau menas, kaip ir kitos gyvenimo sritys, vystosi, tad šokėjai, norėdami parodyti dar įvairesnių šokio figūrų ir uodegos galimybių, dabar jau turi galimybę rinktis kiek lengvesnius audinius, kurie tiek nevaržytų šokio judesių.

 

Spektaklyje „FIESTA: valgyk, melskis ir mylėk“ Sandros vilkima juoda bata de cola suknelė pasiūta iš 6 rūšių skirtingų audinių, gabentų specialiai iš Ispanijos. Suknelei sunaudota daugiau nei 50 metrų audinių, o jos svoris sudaro keturis kilogramus. Suknelės ilgis nuo liemens 2,20 m, tad tokio ilgio ir svorio suknelės iškėlimas, posūkiai ir koordinacija ant vienos kojos puspirščių reikalauja ypatingo meistriškumo. O jei dar po kojomis 500 kamuoliukų ridenasi? O jei dar į rankas duotume vėduoklę sukti, o į kitą ranką vandens sklidiną taurę? :) Dar nematėte spektaklio? Būtinai apsilankykite!